Proč kandiduji za Naše město

Hodnotit práci všech zastupitelů za volební období, kdy jsem v ZM působil, tj. 16 let od r. 1998 se neodvážím.

Já osobně jsem pracoval  dvě volební období za ČSSD v Kontrolním výboru zastupitelstva. Doba, kterou jsem strávil v opozičních lavicích mne poučila o tom, že někteří zastupitelé se stali pouhými zdvihači rukou pod taktovkou ODS.

Před čtyřmi lety jsem věřil ve změnu. Po dlouhých 20 letech v opozici mohla ČSSD ve Slaném zrealizovat své představy o řízení města. Přesto, že jsme ve volbách v říjnu 2014 skončili až na 4. místě,  nabídli nám ostatní koaliční partneři funkci starosty. Bohužel, ing. Zálom v této funkci totálně selhal a byl oprávněně odvolán. Veletoč, který pak zástupci ČSSD v zastupitelstvu předvedli, kdy shodili celou koalici a dali se dohromady s lidmi, které jsme pro jejich chyby v řízení města řadu let oprávněně kritizovali, byl pro mne již nepřijatelný.   To, co se vyklubalo v posledním volebním období 2014-2018 z nynějšího místostarosty, původně starosty, Ing.Záloma, je ostudou celé místní organizace ČSSD ve Slaném.

Na kandidátce Naše město vidím řadu výrazně levicově smýšlejících a proto  pro mne bylo jednoduché přijmout jejich nabídku, abych se k nim v těchto komunálních volbách připojil.  Jsem zároveň velmi rád, že mi okresní výbor ČSSD tuto kandidaturu umožnil.

Jaroslav Matějka, Naše město / ČSSD