ing. Jan Machálek

Ing. Jan Machálek se narodil a žije ve Slaném. Je mu 28 let. Maturoval na slánské Obchodní akademii a dále pak vystudoval veřejnou správu a marketing.

Praktické zkušenosti z oblasti veřejné správy získával již při studiu na FH Ingolstadt a seminářích na Saské univerzitě veřejné správy v Německu.

Již od studijních let pracuje v oboru cestovního ruchu a od roku 2016 je aktivním členem Výboru pro památkovou péči, kulturu a cestovní ruch při Středočeském kraji a věnuje se problematice památkové péče a rozvoji cestovního ruchu nejen ve Středočeském kraji. O post zastupitele města Slaného se uchází již podruhé a rád by se věnoval i nadále záležitostem v oblasti kultury a cestovního ruchu a rád by využil zkušenosti v oboru památkové péče, které získal během uplynulých tří let z členství ve Výboru.

Chce se zaměřit především na dopravní situaci ve Slaném, zejména na možnosti parkování, kterých v centru není mnoho. Městská sídliště a jejich okolí doplácí často na nedostatek parkovacích míst a ve spojení s neukázněnými řidiči často vznikají až nebezpečné situace pro řidiče i chodce.

Jan Machálek nabízí do zastupitelstva nové pohledy na věc a omlazení kolektivu.