Co chceme

Slaný – naše město
Ne každý chce podrobně studovat obsáhlé předvolební programy jednotlivých politických stran a hnutí. Zkusíme tedy shrnout naše cíle do několika stručných vět či prohlášení. A možná si k tomu pomůžeme několika citáty či hesly slánských i světových osobností, které vystihují naše záměry či pohled na daný problém.

Demokracie je diskuse„, Tomáš Garrigue Masaryk
Domníváme se, že není možné, aby volby jednou provždy rozdělily občany i zastupitele na ty, kteří mají vždy a ve všem pravdu (= strany radniční koalice) a na ty druhé, kteří se čtyři roky mohou jen dívat, co se v jejich městě děje (= opozice). Chceme na jednání městského zastupitelstva i do vedení města vrátit odbornou a kvalifikovanou diskusi všech, kteří k danému problému mají co říci.

Není důležité, zda radnice či Slaný půjde doleva či doprava, ale jde o to, aby naše město šlo dopředu„, Ladislav Peška
Chceme skončit s podivnými hrami na vítěze a poražené v komunálních volbách. Chceme, aby v nadcházejících volbách zvítězili nejen nejlepší kandidáti, ale hlavně všichni občané našeho města. A pak, ať ti nejschopnější z nově zvolených zastupitelů se podílejí na vedení a řízení města. Bez ohledu na to, za jakou stranu kandidovali či jaký stranický průkaz mají ve své kapse. Skončeme s hrou na koalici a opozici. Važme si každého, kdo chce věnovat své odborné znalosti a svůj čas ve prospěch řešení problémů našeho města.
Jsme přesvědčeni, že většině našich občanů je skoro jedno, které politické uskupení vyhraje příští volby, ale není jim jedno, v jakém městě žijí a budou žít. Naprostá většina problémů, které musíme řešit, je zcela nezávislá na tom, zda se na ně díváme zleva či zprava. Jsme přesvědčeni o tom, že všichni občané Slaného chtějí, aby v našem městě fungovala nemocnice, koupaliště, školy, veřejná doprava, divadlo a řada dalších věcí, které nám život v daném městě dělají lepším. A o tom to je. Ne o tom, zda volby vyhraje ta či ona strana.

Mohu vám nabídnout jen krev, pot a slzy„, Winston Churchill
Ano, naše město má řadu problémů. Řadu věcí předchozí vedení města neřešilo či řešilo chybně. Proto se dnes potýkáme s takovými problémy, jako je parkovací dům, zanedbaná infrastruktura vodovodů a rozvodů tepla, nedostatek bytů apod. Bylo by tedy iluzorní tady a teď slibovat, že všechny tyto problémy rázem od příštího roku zmizí nebo že je jinak vyřešíme. Nezmizí! Některé tady budou ještě hodně dlouho. Ale můžeme vám slíbit, že se všemi těmito problémy se pokusíme něco udělat. A věříme i tomu, že na to nebudeme sami. Že i v jiných politických stranách, které kandidují do letošních komunálních voleb, nalezneme mnoho osobností, jež se do této práce pustí společně s námi. Pokud se tak stane, pak zvítězí nejen Naše město, ale také Slaný a s ním i všichni jeho občané.

 „Yes, we can ...“, Barack Obama
Ano, toho všeho chceme dosáhnout. A věříme, že společně s vámi toho i dosáhneme.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *